Site Overlay

Pálavská štreka

První ročník závodu je úspěšně za námi. Děkujeme všem závodníkům, protože jejich výkony byly fantastické. Dobré akce by neměly zapadnout, a proto za rok repete. Užijte si krátké video a keep picnic.

Pálavská štreka je nevšední amatérský cyklopiknikovací závod. Během 26 hodin zdoláme trasu z Třebíče do našeho oblíbeného kempu v Pavlově. Cílem je navštívit cestou na Pálavu co nejvíce zajímavých míst – bodů vyznačených v připravené mapě a popsaných v Roadbooku. Závodníci, kteří posbírají nejvíce těchto bodů se dostanou v cíli na stupně vítězů.

START

Pátek 21. června v 16 hodin v Třebíči na Podzámecké nivě (louka pod Bazilikou), sraz na start a vyzvednutí startovacího balíčku pro účastníky od 15 hodin.

CÍL

Sobota 22. června v 18 hodin v Kempu Pavlov, vyhlášení vítězů a veselení bude následovat během společného večera.

NÁVRAT

Závod končí společným sobotním večerem a přenocováním v kempu. Návrat si řeší účastníci po akci samostatně.

STARTOVNÉ

Za přihlášení a uhrazení startovného ve výši 300 Kč vás čeká libový startovací balíček s mapou, Roadbookem, nějakými drobnostmi na cestu, sobotní poukaz na pivo/víno a uhrazené ubytování v sobotu v kempu (vlastní stan nebo spaní pod širákem). Na vítěze čekají medaile a ceny.

ROADBOOK

Roadbook je taková malá knížka, ve které jsou popsány desítky pečlivě vybraných fajnových míst, která lze navštívit cestou z Třebíče na Pálavu. Obsahují nejen souřadnice všech bodů, ale k nim také podrobnější informace. Cestou se tak máte možnost dozvědět přehršel zajímavostí a navštívit všelijaká muzea, pivovary nebo vyhlídky našeho rodného kraje.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA ZÁVODU

Na stupních vítězů se mohou ocitnout jen ti, kteří ze společném startu pojedou na normálním kole a povezou si všechny potřebné věci s sebou až do cíle. Tam je nutné dorazit v sobotu do 18 hodin (dřív je to možné, pozdější příjezd znamená diskvalifikaci). Tempo, trasu a místo pátečního přespání necháme na účastnících.

Do konečného skóre se počítá celkový součet navštívených bodů z Roadbooku/mapy (ve smyslu “byl jsem tam, odškrtnul jsem si to”, zdržet se na místě a udělat si prohlídku je již dobrovolné a do skóre se nepočítá).

Je to jen na vás, zda chcete objet co nejvíce míst a vyhrát s nejvyšším skóre, nebo si to projet jen tak na pohodu a stavit se cestou do muzea bicyklů, dvou pivovarů a třech vinných sklípků…

ALTERNATIVY

Nebráníme se také jinému gustu! Můžete se zaregistrovat s elektrokolem, babettou nebo si nechat vézt stan a spacák v doprovodném autě. Můžete jet klidně na koloběžce a klidně jen půlku trasy. Každopádně berte na vědomí, že se tak nemůžete umístit na stupni vítězů.

A pokud nechcete jet na kole vůbec, můžete se připojit k vítacímu týmu v sobotu večer na Pálavě, veselit se večer s námi a pomoct nám v neděli odvézt kola!

Závod je určený pro amatéry i profesionály. Pořádáme ho pro všechny lidi, kteří se chtějí utkat v cyklovýpravě, vyzkoušet něco netradičního, poznat nové lidi nebo se prostě jenom konečně pořádně projet na kole. Žádné dobrodružství totiž není příliš malé, ani výprava na Jižní Moravu. Tak oprašte své staré kolo v garáži, naolejujte řetěz a vzhůru na Pálavu!

Na závod je nutné se zaregistrovat a uhradit účastnický příspěvek do 10. ČERVNA 2019.

REGISTRACE

Registrace už není možná.

ZAPLACENÍ STARTOVNÉHO

Startovné 300 Kč prosím zašlete na náš účet a do poznámky uveďte vaše jméno. Děkujeme!částka: 300 Kč číslo účtu: 2301364958/2010 poznámka: vaše jméno

Tak šlápněte do teho, tety a strécové!