Site Overlay

Pálavská štreka

Druhý ročník Pálavské štreky se uskuteční 19.6.-20.6.2020

Pálavská štreka je nevšední amatérský cyklopiknikovací závod. Během 25 hodin objevíš skryté krásy Vysočiny a Jižní Moravy. Cílem je navštívit cestou na Pálavu co nejvíce zajímavých míst – bodů vyznačených v připravené mapě. Závodníci, kteří posbírají nejvíce těchto bodů stanou v cíli na stupních vítězů.

REGISTRACE

Přihlašování probíhá skrze následujícím odkaz: https://forms.gle/6MSRVZomfrgKchFLA.

START

Pátek 19. června od 17 hodin na kterémkoliv vlakovém nádraží na trase Třebíč- Brno. Pokud chceš být odmávnutý startovním praporem, tak buď v 17:00 na louce pod zámkem v Třebíči. Body jsou voleny tak, aby podmínky byly pro všechny podobné a nezávislé na místě startu.

CÍL

Sobota 20. června v 18 hodin v kempu Merkur u Pasohlávek (https://www.kemp-merkur.cz/), kde proběhne vyhlášení vítězů a veselení a případné přespání do neděle.

NÁVRAT

Závod končí po projetí cílem. Pak je už na tobě, zda s námi zůstaneš do rána, nebo se vydáš ještě ten večer ke svému domovu. Vjezd a přespání v kempu si hradí každý účastník sám.

STARTOVNÉ

Startovného je 120 Kč za účastníka.

CO ZA TO DOSTANU?

  • Online mapu se všemi body
  • Elektronickou verzi zápisového archu, kterou si vytiskneš a budeš si v ní evidovat navštívená místa.
  • Ceny pro vítěze

MÍSTA

K místům z loňska jsme doplnili ještě téměř jednou tolik dalších míst. Takže je mnoho variant, jakou cestu zvolit. Navíc jsme výběru věnovali velkou péči, a tak je možné navštívit všelijaké přírodní úkazy, historické stavby, zapomenuté pomníky, regionální pivovary nebo krásné vyhlídky našeho rodného kraje.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA ZÁVODU

Celý závod je v duchu Fair-Play.

Startovat je možné na kterékoliv železniční zastávce na trase Třebíč-Brno, případně v Třebíči na podzámecké louce. Start je v 17:00. Na stupních vítězů se mohou ocitnout jen ti, kteří pojedou na normálním kole a povezou si všechny potřebné věci s sebou (kromě jídla a pití, to je možné si obstarávat během závodu). Do cíle je nutné dorazit v sobotu do 18 hodin (dřív je to možné, pozdější příjezd znamená diskvalifikaci). Tempo, trasu a místo pátečního přespání necháme na tobě.

Do konečného skóre se počítá celkový součet navštívených bodů z mapy (ve smyslu “byl jsem tam, odškrtnul jsem si to”, zdržet se na místě a udělat si prohlídku je již dobrovolné a do skóre se nepočítá.

Je to jen na vás, zda chcete objet co nejvíce míst a vyhrát s nejvyšším skóre, nebo si to projet jen tak na pohodu a stavit se cestou na vyhlídku, ochutnat pár speciálů v různých minipivovarech nebo si třeba zajít na prohlídku zámku…

ALTERNATIVY

Nebráníme se také jinému gustu! Můžete se zaregistrovat s elektrokolem, babettou nebo si nechat vézt stan a spacák v doprovodném autě. Můžete jet klidně na koloběžce a klidně jen půlku trasy. Každopádně berte na vědomí, že se tak nemůžete umístit na stupni vítězů.

A pokud nechcete jet na kole vůbec, můžete se připojit k vítacímu týmu v sobotu večer na Pálavě, veselit se večer s námi a pomoct nám v neděli odvézt kola!

Závod pořádáme pro všechny lidi, kteří se chtějí utkat v cyklovýpravě, vyzkoušet něco netradičního, poznat nové lidi nebo se prostě jenom konečně pořádně projet na kole. Žádné dobrodružství totiž není příliš malé, ani výprava na Jižní Moravu. Tak oprašte své staré kolo v garáži, naolejujte řetěz a vzhůru na Pálavu!

Na závod je nutné se zaregistrovat a uhradit účastnický příspěvek do 16. ČERVNA 2020.

ZAPLACENÍ STARTOVNÉHO

Startovné 120 Kč prosím zašlete na náš účet a do poznámky uveďte vaše jméno. Děkujeme!

Částka: 120 Kč číslo účtu: 2301364958/2010 poznámka: vaše jméno

Tak šlápněte do teho, tety a strécové!