Site Overlay

10 důvodů, proč je dobrodružství na motorce lepší než autem

Hovět si pěkně v pohodlí a teple své čtyřkolé klícky má rozhodně něco do sebe. Neprší vám na hlavu, nelítají mouchy do huby, když ji otevřete, a taky dokážete překonat rychle docela slušné vzdálenosti, když zvolíte vhodnou cestu a vyhnete se naší D1. Dvoukolé mašiny mají ovšem také svoje kouzla a my jsme pro vás připravili těch hlavních 10 argumentů, o kterých jste třeba ani nevěděli, které vás třeba přesvědčí si takového mazlíčka pořídit a vyrazit s námi v létě na Zakarpatskou Ukrajinu.

  1. Na parkovací místo jednoho auta se vejdou 3 až 4 motorky. S motorkou zaručeně skončí vaše noční můry s parkováním v přecpaném městě. Navíc ušetříte místo i ve své garáži a když bude nejhůř a spustí se liják, vyženete děti z dětského hřiště a schováte svého mazla pod skluzavku.
  2. Ušetříte kvanta litrů paliva. Slabší motorky a skútry zvládnou jezdit i za 2 litry na sto kilometrů a to může být i čtyřikrát méně, než byste platili za spotřebu auta, pokud pojedete sami.
  3. Užijete si chvíle o samotě nebo romanticky ve dvou v tichosti. Už nemusíte jezdit na dovolenou se svými užvaněnými otravnými kamarády, kteří vám neustále kecají do řízení nebo po vás nedopatřením rozlévají pivo. Nemusíte také neustále poslouchat svoji milou, co jí zase vyprávěly kamarádky o jiných kamarádkách, a nebo svého milého, jaký vyšel nový film s Avengers a jaké tam mají hlavní hrdinové nové superschopnosti. Na motorce nebudete nikoho poslouchat, protože se neuslyšíte. Užijete si chvíle poctivého klidu.
  4. Budete mít levnější opravy. Pokud nepojedete na vzácném sběratelském kousku nebo Vespě s pozlacenými zrcátky, nebudou vás opravy stát tolik jako u auta. Stejně tak když vám váš stroj ukradne na Ukrajině medvěd – nepřijdete o tolik jako kdybyste si půjčovali od rodičů Oktávku.
  5. Jezdit na motorce je z jistých hledisek bezpečnější než jízda autem. Nebudete moci esemeskovat a volat za jízdy a déšť bičující vás do tváře se postará o to, abyste nedostali mikro spánek. Technicky vzato nemůžete usnout za volantem.
  6. Na motorkáře letí holky. A na motorkářky zase kluci. Jízda na motorce kromě vábení partnerů navíc rychleji sbližuje než jízda autem. Když vezete nějaké děvče nebo mladíka, se kterým se chcete rychleji sblížit, stačí na dalším semaforu s červenou prudčeji přibrzdit.
  7. Dostanete se na čerstvý vzduch. Cestou na motorce ucítíte poctivý venkovní svěží vzduch, vůni borovic a rozkvetlé louky místo umělého osvěžovače s vůní čerstvého vzduchu, vůní borovic a vůní rozkvetlé louky, který vám visí ze zpětného zrcátka.
  8. Řízení motorky zlepší vaše motorické schopnosti. Balancování na motorce vycvičí vaše schopnosti držet rovnováhu a zvýší se vaše šance prorazit v gymnastice nebo provazochodectví. Případný pád si navíc dobře zapamatujete a potom ho budete moci s nadšením vyprávět kamarádům, kteří nad tím budou zatajovat dech a tiše vám motorkaření závidět.
  9. Jezdit na motorce je neskutečná zábava. A zvlášť na starých slabých mašinách, které jsou vám vděčné za každou pozornost. Platí zde staré pravidlo, že mopedy a slabé motorky jsou jako tlusté milenky. Je sranda na nich jezdit, jen se tím nechlubte před kamarády.
  10. Kolona vás jen tak nedostane. Jste mrštnější než auto a v koloně se s trochou šikovnosti provlečete kamkoli budete potřebovat. A když půjde do tuhého, vaši mašinu nezastaví ani chodník, pole ani helikoptéry policistů. Jestli jste někdy tajně toužili po tom být aspoň jednou pirátem silnic, s dvoukolým jednostopým vozidlem si konečně přijdete na své.

Jestli jste dočetli celý článek a máte teď takový ten pocit „to zní jako plán“, tak se připojte na naše letní dobrodružství na starých a slabých motorkách na www.1000.piknikuvklub.cz.