Site Overlay

Ztichni… a zaposlouchej se – červnové microadventure

Zákazy nemusí být jen opruz. Je to i super věc, jak si udělat nevšední den. Hlavně když se vezmou doslova. Takže odteď už ani slovo a užijte si další drobné dobrodružství:

Pohodové „Poslouchej“ – naplánuj si delší procházku přírodou, ideálně s kamarády a celou dobu nemluvte a pořádně poslouchejte. Překvapí vás, kolik se toho kolem vás děje.

Odvážné  „Nemluv“ –   tohle je klasická verze microadventure od 5 do 9. Jakmile přijdeš z práce nebo ze školy, tak přestaň mluvit a vydrž to až do dalšího rána. Hospoda s kamarády, nákup v obchodě nebo hádka s partnerem dostanou úplně nový rozměr.

DobrodružnéNehni se“ – počkej, až bude hezké počasí a najdi si někde v přírodě opuštěné místo. Tam si sedni a do večera nic nedělej, jen seď a mlč. Uvidíš, že nicnedělání je mnohem větší dobrodružství, než se zdá. Hlavně pokud vás bude víc.  

Výzva měsíce: Vyber si nějakou dovednost nebo činnost, na kterou nemáš čas a chceš se v ní zlepšit. A věnuj jí každý den 10 min.

 

Neváhej a poděl se o zážitky z mikrodobrodružství, třeba tím inspiruješ někoho dalšího. Na sociálních sítích můžeš využít hashtagy #microadventuresCZ, #drobnedobrodruzstvi nebo #piknikuvklub

 

Dočetl jsi se až sem a říkáš si „What the FAQ?“. Pak ti zkusíme odpovědět:

  • Co to jsou ty Microadventures?

Obecné informace k nim najdeš v předchozím článku