Site Overlay

Drobná dobrodružství aneb Microadventures

“Dobrodružství nemusí být velké, hlavně když je…” Sanchéz

Vrátil ses právě z výpravy do Amazonie, kde jsi žil s domorodci, oblečen jenom do banánového listu a chybí ti radost z objevování?  Nebo toužíš zažít dobrodružství jak z Robinsona, ale máš zrovna nedostatek peněz/času/zkušeností/kamarádů/odvahy? Potom jsou Microadventures přesně pro tebe. Zpestří ti “obyčejný” pracovní týden a ujistíš se, že i malé dobrodružství stojí za to. Navíc je najdeš téměř kdekoliv.

Myšlenku Microadventures popularizoval britský cestovatel a dobrodruh Alain Humphreys a navrhl, co by měly splňovat:

 1. Probíhají popráci tzn .od 5 do 9
 2. Jsou v dosahu bydliště
 3. Jsou venku
 4. Jsou levná
 5. Nepotřebují žádnou náročnou přípravu

Nám se tenhle koncept líbí tak moc, že jsme pro tebe  na každý měsíc jedno takové dobrodružství připravili.

 Jak se můžeš zapojit?

 1. Na začátku každého měsíce mrkni na náš web nebo facebook. Najdeš tam  “Dobrodružství měsíce”, které bude mít tři alternativy:
  • Pohodové
  • Dobrodružné
  • Odvážné
 2. Vyber si variantu dobrodružství, která tě nejvíc zaujme a  prostě ji podnikni. Kdy, kde, s kým, jak je na tobě. Pokud jsi fajnšmerk, tak zkus v jednom měsíci získat hattrick a vydej se na všechny tři navržené dobrodružství.

 

 1. Navíc bude zveřejněna i “Výzva měsíce”. Ta otestuje tvoji schopnost se denně pět až deset minut věnovat jedné činnosti a pomůže ti se připravit na následující dobrodružství.

Pokud se necítíš na to podniknout drobné dobrodružství sám, nebo to chceš  pojmout jako společenskou událost a seznámit s ostatníma piknikářema, tak bude každý měsíc Piknikův klub pořádat veřejnou událost. 

Když nějaké dobrodružství podnikneš, tak neváhej a poděl se o zážitky. Na sociálních sítích můžeš využít hashtagy #microadventuresCZ nebo #drobnedobrodruzstvi.

Víc informací nejen o Microadventures najdeš na:

http://zahorami.cz/2016/12/microadventures-dobrodruzstvi-v-beznem-zivote/ (CZ)

http://www.alastairhumphreys.com/ (ENG)

3 thoughts on “Drobná dobrodružství aneb Microadventures

Comments are closed.